Projektowanie ogrodu i jego pielęgnacja to czynności, które są ogromnym zamiłowaniem a ponadto hobby wielu osób. Posiadanie własnego kawałka ziemi i okazja pracy w nim wielu ludziom zapewnia relaks, ukojenie oraz szczęście. Jak powinniśmy projektować swój ogród, aby spełniał oczekiwania nawet tych bardzo wymagających działkowiczów? Jak w komponowaniu ogrodu wykorzystać kostka granitowa? Czym są otoczaki oraz gdzie najczęściej znajdują zastosowanie? Planowanie a także tworzenie projektu naszego ogrodu uzależnione jest od wielu spraw. Wśród najistotniejszych wyróżnia się: wielkość powierzchni, przeznaczenie ogrodu, umiejętności i wiedza z dziedziny zakładania ogrodów, możliwości finansowe i ekonomiczne, jak również upodobania samych inwestorów.

 

Zastanawiając się nad rozłożeniem poszczególnych elementów ogrodu należy wyodrębnić strefy przeznaczone do odpoczynku, oraz kącik z uprawami. Aby polepszyć wizerunek oraz odbiór naszego ogrodu powinniśmy zainwestować w kamień ogrodowy. To materiał , który posiada bardzo ciekawą i oryginalną fakturę. Stanowi oryginalny detal dekoracyjny, jak również zapewnia nam wiele innych korzyści. Najczęściej kamień ogrodowy stosowany jest do wyłożenie danego terenu, jako opaska domu lub w formie otoczenia jeziorka na działce. Kolejnym elementem pełniącym funkcję dekoracyjną w ogrodzie jest kostka granitowa. To element będący ciekawą ozdobą, jak również bardzo funkcjonalny.

 

Najistotniejszymi cechami i właściwościami tego typu kostek jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wysoka odporność na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, łatwość układania, itp. W ofercie producentów znajdują się również otoczaki – części skał o zaokrąglonych krawędziach, stanowiące element ozdobny działki.