W dotychczasowych czasach bardzo mało pisze się ręcznie. Bardzo często korzysta się z laptopów, tabletów, telefonów czy innych urządzeń elektronicznych i nie potrafimy sobie wyobrazić sytuacji, w której nie byłoby takich narzędzi, a używalibyśmy tylko pióra a dodatkowo zeszytu. Jednak w różnych przypadkach klasyczne artykuły piśmiennicze okazują się konieczne i niezastąpione.

W trakcie biurowej pracy, w szkole przy robieniu notatek i zadań, oraz w domu kiedy musimy śpiesznie coś zanotować, długopisy lub pióra stanowią zasadnicze akcesoria piśmiennicze. W tej chwili na naszym rynku jest dostępne mnóstwo różnych rodzajów pisaków, cienkopisów, piór i długopisów, więc właściwie każdy będzie mógł odszukać to czego szuka. Bowiem w zależności od charakteru pisma, realizowanych zadań a dodatkowo spersonalizowanych upodobań, będziemy potrzebowali czego innego.Oczywiście częstokroć wybieranym narzędziem jest długopis. Przeważnie jak jego nazwa wskazuje- wystarcza na bardzo długo, oraz śpiesznie schnie i występuje w niskich cenach, różnorakich kształtach oraz ciekawej kolorystyce- zarówno obudowy, jak również wkładu długopisu, co będzie przydatne gdy pragniemy, ażeby część tekstu się wyróżniała. Znacząco mniejszą popularność posiadają pióra, natomiast w trakcie wyboru przedmiotów do pisania, należy również je przemyśleć. Jest bardziej wytwornym produktem, wiemy jak pisze i niewątpliwie posłuży poprzez długi czas.

Bardzo dobrze dobrany przyrząd do pisania spowoduje, iż pisanie stanie się o wiele bardziej przyjemne, szczególnie jeśli taki długopis odpowiada naszym gustom i upodobaniom estetycznym.