Z mało atrakcyjnymi dziurami na twarzy w dzisiejszych czasach może poradzić sobie na mnóstwo rozmaitych sposobów. To, czy znikną one raz na zawsze, zależy od stopnia naruszenia naskórka. Na płytkie blizny stosuje się wiele różnych preparatów kosmetycznych, które używane regularnie w długim okresie czasu gwarantują ciekawe rezultaty. W momencie kiedy doszło do bardziej zaawansowanego zniszczenia tkanki skórnej, niestety konieczne jest użycie bardziej radykalnych sposobów. Niewątpliwie jednym ze sposobów jest botoks.

Toksyna botulinowa powszechna jest raczej jako środek który służy do wypełniania zmarszczek na twarzy a także do zabiegu powiększania ust. Okazuje się natomiast, że jest też wykorzystywana do spłycenia blizn. Botoks pełni dużą rolę podczas gojenia się ran. W jaki sposób botoks pomaga w sytuacji pragnienia pozbycia się blizn? Rozrywa on nieprawidłowo zrośniętą tkankę łączną, a kolejno blokuje a także rozluźnia w tym miejscu mięśnie, za sprawą czego następuje spłycenie znamienia. Z reguły, w momencie kiedy blizna jest wielka, nie jest możliwe całkowite jej usunięcie. Można jednak postarać się o efekt zmniejszenia jej widoczności.

Zabieg jest zupełnie bezpieczny dla zdrowia i życia i co bardzo istotne, dosłownie minimalne zmniejszenie blizny częstokroć może przyczynić się do zwiększenia komfortu danej osoby a także podnieść pewność|przywrócenia pewności} siebie.

Czytaj dalej: blizny Lublin