Kiedy Facebook zaczynał własną działalność, nikt z nas nawet w najśmielszych snach nie mógł przeczuć jego wielkiego sukcesu. Dla typowego internauty stał się komunikatorem z rodziną a także przyjaciółmi a dla marketingowców podstawowym narzędziem pracy. Dziś wiele wydawnictw oferuje kursy z zakresu social media. Na nich uczą się, że każdy szczegół w komunikacji jest bardzo ważny i że w świecie globalnej sieci nie ma miejsca na błędy.

 

Prowadzenie Facebook okazuje się być zawodem dwudziestego pierwszego wieku. Gdy się zastanowimy troszkę szerzej nad określeniem social media, to szybko dojdziemy do konkluzji, iż to produkt „społeczny”. Przynajmniej mający taką otoczkę. Dlatego też kwestia komunikacji marketingowej musiała przejść niemałe zmiany. Przedsiębiorstwa chcąc podtrzymać zainteresowanie osobistych wielbicieli, zmuszone są do kreatywnych zagadek, rankingów, głosowań czy też innych zabierających uwagę akcji. Pamiętajmy, że każda osoba posiadająca profil przykładowo na Facebooku, posiada nieprawdziwe przekonanie, że to jest jego prywatna „ziemia”, w internecie. To bardzo złe wrażenie, niemniej jednak przymusza to firmy, do prowadzenia komunikacji bardziej osobliwie. Wydawanie postów w mediach społecznościowych powinno odbywać się w charakterze personalnym. Każda marka musi mieć swojego ambasadora, który będzie relacjonował wszystkie wydarzenia w spółce.

 

Pomysłowość i zaangażowanie nie mogą być ograniczone. Facebook to miejsce gdzie właściwie każdy pomysł na większą liczbę fanów a także dzielenie się odczuciami może okazać się viralowy. Fotografię powinny różnić się od gamy kolorystycznej szablonu Facebooka. To dzięki temu nasze posty łatwiej rzucą się w oczy podczas przeglądania dziesiątek postów. Wszelkie zasięgi są wykonywane przez algorytm, jaki wynagradza obrazki, na których są uśmiechnięci ludzie. Traktujmy social media jak własną służbową przestrzeń. Nawiązujmy przez nie kontakty z innymi markami. Dzielmy się komunikatami, oznaczajmy a także sami dodawajmy komentarze. W taki sposób na pewno osiągniemy internetowo-społeczny sukces.

Więcej: prowadzenie facebook Chełm