Wytwarzanie leadów sprawia duży kłopot nieomalże każdej korporacji sprzedażowej. Jeśli zajmujesz stanowisko menadżera sprzedaży, z całą pewnością niejednokrotnie walczyłeś o każdego nabywcę, nawet takiego, który czasami okazywał się być uważny. Czy za każdym razem tak musi być?

Nie, istnieje możliwość nająć firmy zewnętrze, jakie zapewnią leadów do własnego sprzedażowego lejka. Zacznijmy od tego co to jest lead a dodatkowo lejek sprzedażowy. Lead to prostym językiem łączność do osoby, która to potencjalnie ma możliwość być zainteresowana naszym wyrobem lub usługą. Może być to osoba, która podjęła 1-wszy krok w zakupowym cyklu, lub w jakiś sposób wykazała ciekawość. Sprzedażowy lejek to wirtualne oraz nie posiadające materialnej figury składowisko sprzedażowych tematów. Na szczycie lejka są zamieszczone właśnie leady. Nieokiełznane diamenty. Niżej w lejku są tematy przepracowane, gdzie wiemy, że klient w rzeczywistości ma możliwość być zainteresowany. Na samym dole mieszczą się sprzedaże omal już domknięte. Skądże zatem brać takie leady?

Jedną z metod jest pozyskiwanie leadów z osobistej strony www. Jest możliwość też nająć spółkę, jaka przekaże wam paczka leadów. Wzorcem ów spółki jest Neocraft. Potrafią wam podać leady B2B, B2C a oprócz tego leady do telemarketingu. Musimy ustalić jakie leady nas interesują i jest możliwość rozpocząć strugać te diamenty. Jest szansa się zdawać, że bywa to staromodna technika sprzedaży, rodem z Glengarry Glen Ross. Tymczasem prawda jest taka, iż także teraz w ów sposób sprzedają wręcz fintechy.

Autor: Generowanie leadów