Meble o konkretnych wymiarach to to meble, jakie rzemieślnicy tworzą na specjalne życzenie kontrahenta. Wybór takich mebli pozwala klientowi decydować między innymi o barwie, rodzaju i ilości użytego surowca, wzornictwie, wykończeniu. Przy tym, cały czas kwalifikuje się jako ,kuchnie na wymiar goleniów„, nawet jeżeli możesz zdecydować się tylko na jedną lub dwie z wyżej wymienionych rzeczy. Dlatego że współczesny rynek jest pełen znormalizowanych przedmiotów, wielu ludzi ma możliwość nadania im swojego stylu i smaku także w wytwarzaniu mebli do wykrawania ciastek. Ta iluzja szerszego wyboru pomaga wielu producentom rozciągnąć wydźwięk terminu ,meble na wymiar”.

 

Widać wyraźnie, iż termin używany do odróżnienia granicy pomiędzy produkcją masową a produkcją dostosowaną do potrzeb klienta jest aktualnie zacierany. Dzięki internetowi i technologii producenci mają możliwość masowo wytwarzać meble, jednocześnie włączając wkład kontrahentów do bazowego projektu. Nie ma to znaczenia, czy wskazówka klienta ogranicza się jedynie do doboru koloru albo materiału. Prawdę mówiąc, towar nadal należy do tej grupy. Żeby było jasne, masowa produkcja nie jest zła. Tak naprawdę jest to powód, dla którego tak dużo rzeczy, które nam się podobają, jest dostępnych w przystępnych cenach.

 

Po prostu w wytwarzaniu mebli produkcja na masową skalę przeważnie odbywa się kosztem pięknego rzemiosła, jakiego produkty w każdym calu są unikatowe i w większości również dostosowane do osobistych potrzeb jak również gustu. Toteż z uwagi ten aspekt, musimy zastanowić się nad kupnem mebli na wymiar lub na zamówienie.