Strony internetowe www mogą być udostępnione w ramach hostingów współdzielonych, mogą także być umiejscowione na hostingu dedykowanym. Pierwsze rozwiązanie jest najtańsze, natomiast jest związane z kilkoma ograniczeniami, drugie jest dla nas najwygodniejsze, ale równocześnie najdroższe. Istnieje także trzecie rozwiązanie. Jest to serwer VPS.

 

VPS to skrót od angielskiej nazwy Virtual Private Server. Funkcjonuje on w podobny sposób do normalnych, dużych witryn hostingowych, jednakże proponuje o wiele lepsze parametry techniczne. Dla właściciela strony internetowej bardzo istotne jest, ażeby wyświetlała się ona bez żadnych opóźnień. Wszystkie kłopoty w działaniu strony internetowej są powiązane np ze spadkiem konwersji. Ten serwer dysponuje większym parametrem RAM, dzięki obecności którego nasza strona ładuje się znacznie szybciej, i z tego powodu może być również znacznie bardziej zaawansowana. Osobną kwestią jest https://appvs.pl/na-czym-polega-praca-administratora-it/. Na serwisach serwera współdzielonego administracja gwarantowana jest przez właścicieli witryn, natomiast przy VPS zależy od poziomu zaawansowania wiedzy z dziedziny informatyki, jaką ma użytkownik. W wypadku osoby początkującej, albo osoby, która po prostu chce zlecić te czynności, istnieje możliwość wykupienia hostingu VPS , który obejmuje administracje serwerem.

 

Bezpieczeństwo serwerów istnieje możliwość ocenić wykonując różnorakie testy penetracyjne. Przeprowadzane są one przezwyspecjalizowane spółki a ich celem jest określenie wszelkich zagrożeń na które narażone są przechowywane na serwerach ważne dane.