Peptydy SARMy stały się ostatnimi czasy wyjątkowo popularne a także często kupowane. Warto na początek wytłumaczyć, czym one tak na prawdę są i na jakiej zasadzie działają. Nazwa SARM przetłumaczona z j. ang. oznacza: selektywny modulator receptorów androgenowych. Peptydy SARMy charakteryzują się tym, że mają działanie anaboliczne.

Tego typu środki są więc adresowane do osób, które regularnie uprawiają sport albo kulturystykę, i którym bardzo zależy na osiągnięciu dobrze zbudowanej sylwetki. Peptydy SARMy wywołują znacznie mniejsze działania androgenne niż na przykład testosteron. Są one odpowiednie dla ludzi, obawiających się o ginekomastię, czy problemy hormonalne. Stosując je nie należy się też obawiać żadnych skutków ubocznych, takowych jak obniżenie głosu czy zmiany skórne. Wszystko więc wskazuje na to, że są to środki całkowicie bezpieczne dlaludzkiego zdrowia. Trzeba natomiast pamiętać o dwóch prostych zasadach, warunkujących ich właściwe oddziaływanie na nasz organizm. Nie możemy ich nabywać z niepewnego źródła a ponadto stosować na własną rękę. Specjalista powinien ustalić dawkę indywidualnie dla danej osoby.

Jakie jeszcze profity, oprócz minimalizowania działań niepożądanych, przyniosą SARM-y? Przede wszystkim wzmocnią a także wyeksponują mięśnie. Co więcej spowodują, że kości staną się znacznie mocniejsze a także dadzą nam dodatkowy zastrzyk energii. SARMy są niekiedy określane jako doping XXI wieku. Przejęły one władzę nad sterydami anabolicznymi. Jeżeli ktoś chce zredukować tkankę tłuszczową oraz wyrzeźbić mięśnie, musi sięgnąć po SARM.