Alkoholizm jest jednym z najpoważniejszych kłopotów społecznych w Polsce. Niestety walka z tego typu chorobą jest bardzo ciężka i tylko niewielu ludziom udaje się z niej wyjść. Dobrym sposobem okazuje się wszywka alkoholowa, inaczej lek, jaki jest do kupienia w tabletkach działających podskórnie.

Leczenie uzależnienia od alkoholu powinno odbywać się na kilku płaszczyznach, zaś wszywka jest idealnym środkiem pomocniczym. Powinniśmy mieć na uwadze to, iż możemy ją stosować tylko pod nadzorem doktora. Samodzielne stosowanie preparatu może stwarzać ryzyko dla stanu zdrowia a nawet życia pacjenta i dlatego też lek jest wyłącznie wydawany na receptę. Działanie wszywki alkoholowej polega na tym, iż uwalniana jest substancja, która zakłóca metabolizm alkoholu i sprawia, iż zaraz po spożyciu napojów alkoholowych odczuwa się duży dyskomfort. Z tego powodu wiele osób po prostu zaprzestaje picia, bo dolegliwości są tak nieprzyjemne, iż nie mają ochoty już po niego sięgać. Jest to trochę terapia szokowa, niemniej jednak skuteczna, z tego powodu cały czas się jej używa. Trzeba jednak mieć na względzie, że skuteczność wszywki alkoholowej uzależniona jest od innych elementów, które używa się w terapii.

Wszywkowy implant wszczepiany jest podskórnie, natomiast samo działanie utrzymuje się kilka miesięcy. W tym okresie substancja czynna uwalniana jest do organizmu osoby uzależnionej a także powoduje wstrzymanie metabolizmu alkoholu. To prowadzi do tego iż po spożyciu substancji procentowej w organizmie odkłada się aldehyd octowy, który to nie zmienia się w kwas octowy. To dlatego pacjent może czuć nudności, wymioty, a nawet dziwne uczucie w sercu. Spożywanie substancji alkoholowej z wszywką jest bardzo niebezpieczne dla stanu zdrowia, dlatego też powinniśmy tego unikać. Pomimo to znane są nam przypadki osób, które przepiły wszywkę alkoholową. Inne pojawiające się objawy to nagłe zaczerwienienie twarzy oraz niedociśnienie jak również fale gorąca. Jeśli symptomy nie ustąpią samoistnie po kilku godzinach to należy szybko skontaktować się z naszym lekarzem. Bardzo pomocne będą również zimne okłady, ale w kryzysowej sytuacji nie można czekać z nawiązaniem kontaktu z lekarzem.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to jedyny i niezawodny sposób, ale niekiedy może być skuteczny. Przede wszystkim jednak to jeden ze składników terapii alkoholowej. Osoba, która sięgnie po alkohol ma szeregu wyjątkowo nieprzyjemnych symptomów, jakie bardzo skutecznie odpychają ją od alkoholu. Wypracowanie niechęci do tej substancji jest zasadniczym celem wszywki alkoholowej. Leczenie alkoholizmu Lublin posiada formę jałowej pigułki, która jest wprowadzana pod skórę przez doktora.

Podczas zabiegu umieszcza się pod skórą od ośmiu do dziesięciu tabletek. Kolejne wszywki możemy wszczepić dopiero po ośmiu miesiącach. Kluczową substancją tabletek jest disulfiram, który jest również dostępny w tabletkach doustnych. Te tabletki możemy zażywać raz na 24 godziny. Przed odkryciem disulfiramu nie istniały skuteczne metody terapii farmakologicznej, a jedyna istniejącą opcją był opium a także barbiturany.