Markowe perfumy umieją zachwycić swoim zapachem, a równocześnie zaskoczyć bardzo dużą ceną. Cena ta bez wątpienia jest w pewnym sensie proporcjonalna do ich jakości, ponieważ kryją się za nią niezwykle trwałe oraz wysublimowane kompozycje zapachów. Jednakże nie każdy może sobie pozwolić na takie perfumy. Firmowe perfumy damskie to przeważnie cena paru setek złotych za 50, a często wręcz za trzydzieści mililitrów.

Czy to znaczy, że osoby, których nie stać na taki wydatek, muszą zrezygnować z wymarzonych perfum? Jak się okazuje – niekoniecznie. Rozwiązaniem tej sytuacji są zamienniki perfum. Jak sama nazwa wskazuje, odpowiedniki perfum nawiązują zapachami do znanych, światowych firm. Zazwyczaj są nawet ich doskonałymi kopiami i to nie tylko w momencie kontaktu z naszą skórą. Poszczególne nuty, głowy, serca oraz bazy są właściwie identyczne, jak w perfumach oryginalnych. Zostają uwolnione dokładnie w tej samej chwili i zachwycają swoimi kompozycjami. Mówiąc o zamiennikach perfum, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na możliwość robienia zakupów online.

Perfumerie i drogerie internetowe są perfekcyjnie przygotowane na odwiedziny klientów. Dla osób odwiedzających posiadają specjalne porównywarki, które pozwalają szybko znaleźć oryginalne perfumy a także ich zamienniki. Przeważnie oba produkty wyświetlane są razem, żeby nie było żadnych pomyłek, czy to na 100% odpowiednik danej firmy. A jak to wygląda od strony cenowej? Okazuje się, że w bardzo wielu przypadkach jest tak, że zamiennik kosztuje zaledwie dziesięć % wartości perfum oryginalnych. Przy kosztach sięgających kilku setek, różnica jest naprawdę istotna. Za niewielkie wręcz pieniądze, jest możliwość uzyskać cudowny zapach, jakim zachwycają się ludzie świata mody, czy show biznesu. Dlatego, że firmowe perfumy damskie są drogie, a ich odpowiedniki cieszą się dużym zainteresowaniem, z czasem pojawił się pomysł budowy tzw. rozlewni perfum. Cóż to takiego? Jest to charakterystyczny sklep, gdzie perfumy możemy nabyć w dowolnej ilości. A możliwe jest to dlatego, że perfumy sprzedawane są na mililitry.

Rozlewnia ma w sprzedaży zarówno 5-ciomililitrowe porcje, jak i półlitrowe – jeśli tylko ktoś ma takie życzenie. Wystarczy przyjść do rozlewni perfum oraz kupić swój ulubiony zapach. W co rozlewane są perfumy? Każda dobra rozlewnia perfum ma swoje, w większości niewiarygodnie finezyjne flakony. Jednak nie jest to problem, aby po wybrany perfum zgłosić się ze swoją buteleczką. Dzięki temu jest możliwość połączyć przykładowo własnoręczniezrobione opakowanie z wspaniałym perfumem oraz podarować tego typu zestaw bliskiej osobie.

Odpowiedniki perfum, czy też możliwość ich zakupu na mililitry to propozycja skierowana do tych wszystkich osób, które nie chcą, czy też nie mają możliwości nabyć zapachów markowych. Kupując perfumy taniej, otrzymują dodatkowo wcale nie gorszą jakość. Perfumy mają wysokie stężenie, są więc nie tylko i wyłącznie piękne, lecz także trwałe.