Młodzi ludzie po skończeniu studiów zazwyczaj zastanawiają się nad tym, jaką pracę mają podjąć. W bardzo wielu sytuacjach nie umiejąc wybrać dla siebie idealnego zajęcia decydują się na założenie swojej własnej firmy. Problem pojawia się w chwili wybrania typu przyszłej firmy. W obecnych czasach dobrze funkcjonują małe sklepy. Trzeba się jednakże zastanowić jakiego typu asortyment powinien być sprzedawany w tego rodzaju sklepie.

Asortyment produktów naszego punktu istnieje możliwość dobrać pod względem miejsca , w którym będzie się znajdował. Idealnym pomysłem jest założenie punktu papierniczego niedaleko szkoły. Artykuły piśmiennicze mają ogromne znaczenie dla uczniów. Wszyscy uczniowie codziennie korzystają z bardzo dużych ilości materiałów papierniczych. Czasami zdarzy się tak, że czegoś nagle potrzebują. W takiej sytuacji najlepiej jest udać się w tej samej chwili do sklepu nieopodal. Z artykułów sklepu zlokalizowanego niedaleko szkoły także chętnie korzystają rodzice dzieci. Dzięki temu bez konieczności jeżdżenia do odległego sklepu mają okazję zrobić zakupy wszystkich potrzebnych rzeczy piśmienniczych. Z ofert tego rodzaju sklepiku bardzo chętnie korzystają również wszelkiego stylu spółki. Każda firma prowadzi bowiem biuro lub chociażby dokumentację księgową. By zatem wyposażyć się we wszystkie potrzebne rzeczy biurowe trzeba skierować się do sklepu z artykułami piśmienniczymi.

W sklepie z artykułami piśmienniczymi jest możliwość spotkać różnorodny asortyment. Nade wszystko taki sklep jest wyposażony w różnego rodzaju materiały piśmiennicze, bloki, farby, tusze a także kilka innych. Z usług sklepów z artykułami piśmienniczymi korzystają również w większości osoby, które zajmują się plastycznymi pracami zarobkowo. W bardzo dobrze zaopatrzonym sklepie z artykułami piśmienniczymi znajdą one wszystkie artykuły, jakie są im przydatne do pracy twórczej. Koszty tych materiałów są przeważnie niewysokie. Natomiast w sytuacji, kiedy wykorzystuje się ich dużo łączna cena do zapłaty ma możliwość osiągnąć niemałe rozmiary. W każdej chwili istnieje możliwość spróbować zmniejszyć ostateczną cenę i poprosić właściciela danego punktu o naliczenie rabatu dla stałych kontrahentów. Wśród często kupowanych artykułów dla artystów plastyków jest możliwość wliczyć wszelkiego typu farby, pędzle jak i bloki oraz podkłady do malowania. Typ kupowanych artykułów jest zależny w głównej mierze od typu pracy jaką ma zamiar zrobić artysta a także od techniki, w jakiej ją wykonuje.

Ostateczny koszt stworzenia pracy i wykorzystanych półproduktów jest o wiele niższy niżeli kwota, za jaką będzie sprzedana dana praca po skończeniu. Wielu twórców może sobie dzięki temu pozwolić na wykorzystanie wysokiej klasy surowców. To zasługa tego, iż w dzisiejszych czasach wspaniałej jakości artystyczne prace są wyceniane na bardzo duże kwoty pieniężne.

Sklepy papiernicze cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko i wyłącznie dlatego, iż są umiejscowione w pobliżu szkół. Ich asortyment jest niezbędny w bardzo wielu segmentach rynku. Bez materiałów papierniczych nie będzie dobrze funkcjonować żadna firma.