W dzisiejszych czasach wiele osób rezygnuje z pracy na etacie, otwierając własną działalność gospodarczą, takie rozwiązanie umożliwia zdobycie poczucia całkowitej niezależności oraz bycie sobie szefem. Zanim jednakże porzucimy bezpieczne miejsce pracy, warto rozważyć, w którą branżę chcielibyśmy zainwestować nasze pieniądze, aby nie stracić. Za 1 z najbardziej opłacalnych biznesów uważany jest współcześnie punkt kurierski franczyza jest bardzo często używanym systemem w tego rodzaju działalności. Jak wynika z badań, branża kurierska należy do jednej z trzech branż, jakie rozwijają się najbardziej dynamicznie a także najbardziej intensywnie. Powodem tego rodzaju zjawiska jest docenienie zalet zakupów w sieci a ponadto bogactwo oferowanego przez internetowych sprzedawców towarów.

 

Na dzień dzisiejszy nadawanie przesyłek stanowi codzienność zarówno pośród osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców, których paczki stanowią około 70 procent wszystkich przesyłek. Jeżeli nasz wewnętrzny głos i wszyscy znajomi mówią “otwórz punkt kurierski“, dowiedzmy się, jak istnieje możliwość to zrealizować. Na początku pomyślmy, czym tak de fakto jest punkt kurierski. Generalnie można powiedzieć, iż jest to podmiot, który jest pośrednikiem w przyjmowaniu i nadawaniu paczek między klientami oraz przewoźnikami. Jeżeli jesteśmy już przy firmach transportowych, powinno się wziąć pod uwagę fakt, że każdy punkt kurierski korzysta bardzo często z propozycji paru działalności. Pozwala to na obsługiwanie bardzo wielu klientów, bez względu na rozmiar i wielkość przesyłek. Na rynku istnieją bowiem spółki zajmujące się przewozem wyłącznie małych towarów, a ich auta transportowe absolutnie nie są dostosowane do rzeczy wielkogabarytowych.

 

Wybór adekwatnego przewoźnika, oferującego tańsze usługi od pozostałych, pozwala na osiągnięcie dodatkowego zysku. Pomyślmy, na czym jeszcze ma okazję zarobić taki punkt. Dla kontrahentów przesyłających kosztowne albo mogące ulec uszkodzeniu towary ciekawą opcją będzie ubezpieczenie, gwarantujące zwrot kosztów na wypadek zgubienia albo uszkodzenia przesyłki. Sporo działalności proponuje też dodatkową usługę w postaci powiadomień Sms o tym co obecnie dzieje się z jego paczką, jak i wysyłkę za pobraniem, która zabezpiecza przed dostaniem się paczki w niewłaściwe ręce. Naszą ofertę będziemy mogli również rozszerzyć o sprzedawanie materiałów do pakowania a także zapewnić fachową obsługę pakowania paczek. W dzisiejszych czasach, gdy ogromna liczba osób podejmuje pracę w innym kraju, bardzo dużym powodzeniem cieszą się przesyłki międzynarodowe, dlatego też warto przemyśleć przyłączenie ich do oferty swojego punktu. Dodatkowo jest możliwość organizacji przewozu surowców (głównie budowlanych) na paletach, dzięki czemu zyskamy potężnych (znakomicie płacących) kontrahentów, jakimi są firmy budowlane.

 

Wygodnym wyjściem jest również zamówienie kuriera do domu zarówno po paczkę jak również z paczką, dlatego właśnie jest możliwość bez wątpienia powiedzieć, że to konieczna możliwość w punkcie kurierskim.