Światłowodowy internet rozpędza się coraz bardziej. Standardowa prędkość internetu światłowodowego oscyluje w granicach 300 Mb/s, a czasami dochodzi do 1000 Mb/s. Są to prędkości niebotyczne, przekraczające mocno zapotrzebowanie statystycznego użytkownika, a czasami nawet możliwości urządzeń końcowych. Ta nadwyżka gwarantuje bezproblemowe działanie wszelkich aplikacji i serwisów. Umożliwia nam oglądanie seriali, filmów czy transmisji sportowych w formacie HD.

Tak tani internet występuje przede wszystkim w większych aglomeracjach, w których znajduje się odpowiednia infrastruktura. Jednak mniejsze miejscowości cały czas starają się nadrobić ten dystans. Coraz więcej operatorów angażuje się w kolejne inwestycje. Sieć światłowodowa systematycznie się rozbudowuje, dzięki wymienianiu starego okablowania. Stare okablowanie zastępowane jest przewodami stworzonymi z tworzyw sztucznych oraz włókna szklanego. Nowe obwody pozwalają na przesyłanie wielu danych z prędkością światła. Stąd nazwa „światłowód”. Zainteresowanie tą technologią oraz dość duża rywalizacja w tej dziedzinie na rynku, sprawia, że możemy liczyć na tańszy dostęp do internetu. W szczególności przy zawieraniu umowy okresowej na rok lub 2 lata.

W pakietach z telewizją jest jeszcze korzystniej. W abonamencie mamy możliwość otrzymać dostęp do wszelkich programów filmowych oraz tematycznych. Świat rozrywki, sportu, informacji oraz edukacji jest dla nas otwarty. Mamy możliwość skorzystać z całego tego bogactwa bez opuszczania mieszkania.